İstanbul Sanayi Odası’nın (İSO), geçtiğimiz günlerde açıkladığı “İSO Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu-2020” araştırmasına göre World Medicine listede 390’ıncı sırada yerini aldı.

 

İstanbul Sanayi Odası’nın (İSO), geçtiğimiz günlerde açıkladığı “İSO Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu-2020” araştırmasına göre World Medicine listede 390’ıncı sırada yerini aldı. World Medicine Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Sohrab Mammadov, “World Medicine olarak bu listede ilk kez yerimizi almanın mutluluğunu yaşıyoruz. Üretim faaliyetlerimizin her yıl daha da üstüne koyarak ilerliyoruz. Yaptığımız yatırımlarla Türkiye’yi ana üretim ve merkez üssü haline getirmeyi ve ilaç ihracatında Türkiye’nin lider firması olmayı hedefliyoruz” açıklamasında bulundu. 

 

World Medicine, İstanbul Sanayi Odası'nın (İSO) 1968 yılından bu yana aralıksız gerçekleştirdiği ve sektör için en değerli verileri oluşturan "Türkiye'nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu" araştırmasına 390’ıncı sıradan giriş yaptı.

 

Türkiye’de 2011 yılından bu yana faaliyet gösterdiklerini belirten World Medicine Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Sohrab Mammadov, “Çalışma ve üretim faaliyetlerimizi her yıl artırarak bir adım daha ileri taşımaya önem veriyoruz. Yeni başarılara imza atmayı sürdürüyor, hedeflerimize emin adımlarla ilerliyoruz. Bu yıl ilk kez yer aldığımız ISO 500 listesinde önümüzdeki dönem daha üst sıralarda yer almayı ve Türkiye’ye değer katan çalışmalarımızı sürdürmeyi hedefliyoruz” dedi.

 

Geçtiğimiz yıl ihracatta gösterdiği başarılı performans ile İKMİB’in “İhracatın Yıldızları-İlaç İhracatı” kategorisinde ikinci olan World Medicine, bu yıl ISO 500 listesine de girerek daha önceki yıllarda bu listede yer alan birçok ilaç ve eczacılık firmasını geride bırakıp sektörel olarak 5. sırada yer aldı.

 

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

By admin