İYİ Parti Şanlıurfa il başkanı Mehmet Fedai Çakmaklı, Millet İttifakının dört partiden oluştuğunu belirterek, “HDP kendi başına adayını çıkarttı. Yani millet ittifakı içerisinde yer almadı. Yerel seçimlerde ise HDP bazı bölgelerde aday çıkarmadı.  Biz zorla aday çıkarın diyemeyiz ki. Bu bizim suçumuz değil ki. Bizi neden HDP ile yan yana koydular ben bunu anlamış değilim.Oysaki yerel seçimde bile Apo'nun mektubunu TRT’de okuttular. Kırmızı bülten ile aranan Osman Öcalan'ı TRT'ye çıkarttılar” dedi.
 
BİZİ NEDEN HDP İLE YANYANA KOYDUKLARINI ANLAMIYORUM

İYİ Parti Şanlıurfa il başkanı Mehmet Fedai Çakmaklı, İYİ Parti’ nin HDP ile birlikteymiş gösterilerek bizi farklı yönlere çekmeye çalışıyorlar dedi. Başkan Çakmalı, “HDP Şanlıurfa il başkanının adı ne vallahi bilmiyorum. “Vallahi” Allah'ın kelamıdır. İsmidir. İsmini dahi bilmiyorum il başkanının. Görmemişim. HDP binası nerededir bilmiyorum. Biz 2018'de Cumhur İttifakı, MHP, BBP, AKP, Millet ittifakı Saadet, Demokrat, İYİ Parti, CHP. HDP kendi başına adayını çıkarttı. Yani millet ittifakı içerisinde yer almadı. Yerel seçimlerde ise HDP bazı bölgelerde aday çıkarmadı.  Biz zorla aday çıkarın diyemeyiz ki. Bu bizim suçumuz değil ki. Bizi neden HDP ile yan yana koydular ben bunu anlamış değilim. İşte millet ittifakı, zillet ittifakı vs. böyle çirkin bir dille bizi farklı yöne çekmeye çalışıyorlar” dedi.
 
“APO’NUN MEKTUBUNU TRT’DE OKUTAN BİZ DEĞİLİZ”
 
AKP'nin yerel seçimlerde Apo'nun mektubunu TRT ekranlarında okuttuklarını söyleyen başkan Çakmalı, “Oysaki yerel seçimde bile Apo'nun mektubunu TRT’de okuttular. Kırmızı bülten ile aranan Osman Öcalan'ı TRT'ye çıkarttılar. Ben bunları söylerken kendimi zor tutuyorum. O kadar öfkeliyim. Birde yok İYİ Parti, yok CHP, yok millet ittifakı, yok zillet ittifakı, HDP ile birlikteler. Kardeşim kırmızı halıyı biz sermedik. Ya Habur'da biliyorsunuz mahkeme kuruldu. Peşmergeler ve teröristler,  Türk bayrağı var, Atatürk posteri var diye “biz oraya çıkmayız” dediler diye Türk bayrağını indirdiler onlar. Çözüm süreciyle beraber kan kaybı. HDP milletvekili bana rıca ettiniz, kaç kere sizin mektuplarınızı İmralıya götürdüm diyor. Diyarbakır'da Apo'nun mektubunu okuttular. Biz bunları unutmadık” şeklinde konuştu.
 
“Bugün HDP AKP ile ittifak olalım dese vallahi AKP dört elle sarılacak” diyen başkan Çakmalı sözlerini şu şekilde sürdürdü:

“Biz dedik ki bir televizyon programında HDP kendi adayı ile gitsin. Şimdi biz HDP ile herhangi bir şekilde ittifak ortağı değiliz. Ama 6 milyon HDP ye oy veren seçmen kardeşlerimizin oyuna talibiz. Biz burada netiz. Yani biz AKP böyle söyledi diye AKP’ li ya da cumhur ittifakından bir tanesi, milletvekili, yetkili birisi veya oy veren birisi "sen teröristsin” dediği zaman ben terörist olmuyorum. Kusura bakma . Benim imanımı da, vatanseverliğimi de kimse sorgulayamaz. AKP'li̇si, cumhurbaskani da sorgulayamaz. Hi̇ç ki̇mse sorgulayamaz. Bu bi̇zi̇m kırmızı çi̇zgimizdir. Bugün HDP AKP ile ittifak olalım dese vallahi AKP dört elle sarılacak.”

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

By admin